Історія центру

13 серпня 2015
(1 Голосувати)
Історія центру

Актуальність діяльності центру пов’язана із запитами суспільства на психологічні послуги, а також тими соціальними потрясіннями, які переживає українське суспільство протягом останніх років.

З часів Майдану гостро постала потреба у соціально-психологічній підтримці і супроводі цілих соціальних груп, а також у психотерапевтичній допомозі значній кількості постраждалих людей — наразі це, в першу чергу, військовослужбовці, поранені бійці та їхні родини, а також вимушені переселенці. Першою професійною відповіддю психологів на запит сучасності було створення Центру медико-психологічної допомоги «Джерело життя». Центр об’єднав зусилля психологів з різних напрямків психотерапії. Мета діяльності Центру полягає, з одного боку, у наданні безпосередньої психологічної допомоги постраждалим внаслідок психотравмівних подій, а з іншого — у проведенні психогігієнічної та навчально-методичної роботи, спрямованої на волонтерів. Ця мета реалізується через широкий спектр завдань: робота з групами вимушених переселенців з Криму та східних регіонів України; проведення профілактичної та реабілітаційної роботи з військовослужбовцями; здійснення консультативно-психологічної та психотерапевтичної роботи з пораненими бійцями та членами їх сімей; профілактика травматизації та емоційного вигорання психологів-волонтерів та представників інших «допоміжних» професій; розроблення програм, методичного інструментарію, методичних рекомендацій і посібників; психологічне просвітництво населення через ЗМІ. Поступово виокремились три пріоритетних напрями практичної роботи Центру, які здійснювались як у ньому самому, так і на інших майданчиках: 1. Психологічна допомога переселенцям з Криму та сходу України 2. Психологічна допомога військовослужбовцям Збройних сил України. 3. Психологічна допомога бійцям, що були поранені чи зазнали психологічних травм в зоні АТО.

Цей напрям практичної роботи Центру почав формуватися з липня 2014 року. 29 жовтня 2014 року було укладено Договір про співпрацю з Центром медико-психологічної реабілітації ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», де за спільної ініціативи медиків і психологів було відкрито реабілітаційне відділення для учасників АТО, які потребують подальшої реабілітації після шпиталю. Основними завданнями психологів у цій програмі є: проведення психологічної діагностики військовослужбовців з метою виявлення симптомів, пов’язаних із гострими реакціями на стрес (ГРС) та посттравматичними стресовими розладами (ПТСР), які зумовлені участю у бойових діях; психотерапевтична допомога, спрямована на полегшення симптомів після перенесеної гострої реакції на стрес та симптомів ПТСР. З листопада 2014 по липень 2016 таку допомогу надано 480 бійцям. Центр здійснює наступні види роботи: 1) тематичні семінари та тренінги по наданню першої психологічної допомоги постраждалим, роботі з травмою, ПТСР, принципам та методам кризового консультування. Психологи Центру проводять також навчальні семінари та тренінги для фахівців інших закладів і центрів по роботі з постраждалими. Заняття проводять як фахівці Центру, так і тренери з інших міст України та зарубіжних країн (Німеччини, Угорщини, Данії, Польщі тощо).

Громадська організація "Центр медико-психологічної допомоги "Джерело життя"

Якщо ви маєте змогу, будемо вдячні за будь яку підтримку.

Часи роботи

  • Понеділок - П'ятниця: 9:00 - 13:00 | 14:00 - 18:00
  • Субота: 9:00 - 13:00 | 14:00 - 17:00
  • Неділя: 10:00 - 13:00 | 14:00 - 16:00

Наша адреса

  • Україна, м. Київ, вул. Панківська, 2
  • Телефон: 050 353 21 12 | 097 943 35 56
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.