«Літня школа здоров'я» у Берліні

19 вересня 2016
(2 голосів)
«Літня школа здоров'я» у Берліні

3 28 серпня по 3 вересня у Берліні проходив міжнародний проект «Літня школа здоров'я», яку проводили спеціалісти «Лікарі світу за запобігання ядерної війни» (IPPNW (German), Німеччина) разом з Інститутом соціальної медицини, епідеміології і економіки охорони здоров'я Шаріте (Social Medicine of Charité University Hospital).

Тема цього року - «Політичне насильство, біженці, розширення прав і можливостей та здоров'я ". В школі брали участь 25 студентів і молодих фахівців галузей медицини, громадського здоров'я, психології і соціальної роботи з різних країн (Німеччина, Турція, Сірія, Ізраїль, Мозамбік, Кенія, Іорданія та ін..) Цього року учасники Літньої школи вивчали наслідки політичного насильства та травми, причини виникнення ПТСР, розширення можливостей поліпшення стану здоров'я в світлі нинішньої кризи.

Були розглянуті типові приклади причин ПТСР в історії світу: Голокост, тортури в Чілі, Турції, Південній Африці, Нікарагуа; війни і надзвичайні ситуації в Гватемалі, Мозамбіку, Сьєрра-Леоне; цунамі, міграції біженців з Близького Сходу, Західної Африки. Таїланді, Кенії тощо. Однією із головних проблем, я якою зустрічаються постраждалі - отримання своєчасного доступу до медичної допомоги. Ця тема має слабку підтримку уряду і фінансування, велику залежність від міжнародної допомоги. Існує страх інфекційних захворювань, які можуть масово поширюватись. Біженці із різних країн мають велику проблему із оформленням документів, що засвідчують особу, а це не дає можливості вільно обирати медичні центри, щоб отримати допомогу.

Літня школа дала можливість взаємодіяти з молодими фахівцями, які приїхали з різних культур і традицій слухати викладачів, які мали різну спеціалізацію і досвід роботи.

Від України тренером школи була Людмила Литвиненко - керівник центру медико-психологічної допомоги «Джерело життя» психодрама-терапевт, кризовий консультант. В рамках програми Літньої школи були заплановані поїздки до центрів психологічної допомоги, які працюють з ПТСР у біженців, учасників воєнних конфліктів, травмованих пацієнтів.

Громадська організація "Центр медико-психологічної допомоги "Джерело життя"

Якщо ви маєте змогу, будемо вдячні за будь яку підтримку.

Часи роботи

  • Понеділок - П'ятниця: 9:00 - 13:00 | 14:00 - 18:00
  • Субота: 9:00 - 13:00 | 14:00 - 17:00
  • Неділя: 10:00 - 13:00 | 14:00 - 16:00

Наша адреса

  • Україна, м. Київ, вул. Панківська, 2
  • Телефон: 050 353 21 12 | 097 943 35 56
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.