29 Конференція Телефону довіри в Угорщині

26-28 серпня 2016 р. керівник Центру Людмила Литвиненко та члени нашої команди Олександр Тохтамиш, Валентина Демченко взяли участь у 29 Конференції Телефону довіри в Угорщині (29th Conference of Hungarian Telephone Helpline Services) що проходила в м. Сегед, Угорщина. Учасниками конференції були телефонні консультанти із багатьох країн (Польша, Сербія, Македонія, Україна, Росія, Великобританія ті ін.).
На конференції консультанти обмінювались досвідом надання невідкладної консультативної та інформаційної допомоги людям, які знаходяться в кризовому стані чи проблемній ситуації. Людмила Литвиненко розповідала про роботу служби «Телефон довіри» в умовах війни, ділилася специфікою підготовки телефонних консультантів до роботи на службі Телефонної Екстреної Психологічною Допомоги, яка є у таких умовах доволі складним і відповідальним завданням. Олександр Тохтамиш презентував доповідь на тему «Ігри між консультантом і абонентом».
3 28 серпня по 3 вересня у Берліні проходив міжнародний проект «Літня школа здоров'я», яку проводили спеціалісти «Лікарі світу за запобігання ядерної війни» (IPPNW (German), Німеччина) разом з Інститутом соціальної медицини, епідеміології і економіки охорони здоров'я Шаріте (Social Medicine of Charité University Hospital). Тема цього року - «Політичне насильство, біженці, розширення прав і можливостей та здоров'я ". В школі брали участь 25 студентів і молодих фахівців галузей медицини, громадського здоров'я, психології і соціальної роботи з різних країн (Німеччина, Турція, Сірія, Ізраїль, Мозамбік, Кенія, Іорданія та ін..) Цього року учасники Літньої школи вивчали наслідки політичного насильства та травми, причини виникнення ПТСР, розширення можливостей поліпшення стану здоров'я в світлі нинішньої кризи.
Були розглянуті типові приклади причин ПТСР в історії світу: Голокост, тортури в Чілі, Турції, Південній Африці, Нікарагуа; війни і надзвичайні ситуації в Гватемалі, Мозамбіку, Сьєрра-Леоне; цунамі, міграції біженців з Близького Сходу, Західної Африки. Таїланді, Кенії тощо. Однією із головних проблем, я якою зустрічаються постраждалі - отримання своєчасного доступу до медичної допомоги. Ця тема має слабку підтримку уряду і фінансування, велику залежність від міжнародної допомоги. Існує страх інфекційних захворювань, які можуть масово поширюватись. Біженці із різних країн мають велику проблему із оформленням документів, що засвідчують особу, а це не дає можливості вільно обирати медичні центри, щоб отримати допомогу. Літня школа дала можливість взаємодіяти з молодими фахівцями, які приїхали з різних культур і традицій слухати викладачів, які мали різну спеціалізацію і досвід роботи.
Від України тренером школи була Людмила Литвиненко - керівник центру медико-психологічної допомоги «Джерело життя» психодрама-терапевт, кризовий консультант. В рамках програми Літньої школи були заплановані поїздки до центрів психологічної допомоги, які працюють з ПТСР у біженців, учасників воєнних конфліктів, травмованих пацієнтів.