Втрати: переживання і психологічна допомога

Втрата близького — складна подія, яка зачіпає всі сторони життя, всі рівні тілесного, душевного й соціального існування людини.
Горе унікальне, воно залежить від особливих стосунків, від конкретних обставин життя й смерті, від всієї неповторної картини взаємних планів і надій, образ і радощів, справ і спогадів. Людина сумує не для того, щоб забути, знищити, відділитися, вона хоче згадувати, пам’ятати, заховати й зберегти дорогий образ. Але все-таки за різноманітними почуттями і станами можна виділити відносно спільні закономірності переживання втрати, як дітьми, так і дорослими.
Мета: Сформувати уявлення про наслідки для людини перенесеної втрати і вивчити спеціальні прийоми і техніки, що застосовуються в роботі з цими наслідками
Зміст: Горе і період тяжкої втрати. Стадії переживання горя. Симптоматика депресії при бідканні. Принципи консультування в період втрати. Нормальне і патологічне бідкання. Профілактична робота, спрямована на недопущення розвитку патології горя. Як допомагати людині в горі? Робота з групами людей, що переживають втрату?. Робота з дітьми та сім'ями. Гостра травма. Цілі психологічної допомоги. Методи заспокоєння. Освоєння практичних навичок в роботі з переживанням горя.